Inteligentne domy parterowe

 

Osobiście fascynuje się rozwojem technologii. Domy inteligentne to coś co zawsze mnie fascynowało. Możliwość zdalnego sterowania swoimi czterema ścianami to wizja, która mnie bardzo pociąga. Według firm zajmujących się projektowanie domów te technologie będą się rozwijać w przyszłości. Osobiście uważam, że domy parterowe są łatwiejsze do uczynienia ich „inteligentnymi” niż domy piętrowe.

 

 

Dlaczego domy parterowe są „inteligentniejsze”

Nie chodzi tutaj według mnie o to, że mają mniejszą powierzchnie, bo jeżeli sprawdzisz gotowe projekty domów parterowych www.homekoncept.com.pl/product-category/dom/domy-parterowe , to zauważysz, że potrafią one zajmować powierzchnie większą niż małe domki piętrowe. Według mnie domy parterowe będą łatwiejsze do uczynienia ich inteligentnymi z innych powodów:

  • Posiadają tylko jeden poziom – a więc sterowanie nimi za pomocą smartfona będzie łatwiejsze, bo nie będzie trzeba dodawać funkcji przechodzenia między piętrami
  • Łatwiejsze rozprowadzenie infrastruktury odpowiedzialnej za inteligenty dom – trzeba rozmieścić ją tylko w jednej płaszczyźnie. Być może to nie będzie problem, jednak w fazie początkowej technologii będzie to istotny element.
  • Domy parterowe mają lepiej zagospodarowaną przestrzeń – to oczywiście moje zdanie, jednak dzięki temu wprowadzenie inteligentnych rozwiązań będzie łatwiejsze
  • Domy parterowe są częściej wybierane przez osoby nastawione na rozwój kariery, a takie osoby często właśnie interesuje rozwój technologii i testowanie nowych rozwiązań.

 

Projekt domu parterowego i komputer.
Projekt domu parterowego.

 

To według mnie kilka powodów dla których właśnie domy parterowe będą miejscem, w których inteligentne rozwiązania stosowane w naszych czterech ścianach będą się najszybciej rozwijać. Natomiast jak to będzie naprawdę – to pokaże przyszłość, prawdopodobnie niedaleka.